Badania ziem rusowskich

Царский Институт Географии и Картографии
Awatar użytkownika
Borys Zamycki
Duma Bojarska
Posty: 99
Rejestracja: 05 sie 2023, 8:24

Badania ziem rusowskich

Post autor: Borys Zamycki »

W ostatnich dniach, Carski Instytut Geografii i Kartografii nawiązał współpracę z niemieckim Cesarskim Instytutem Badawczym. Obydwa instytuty będą wspólnie badać Rusowię w celu poszukiwania na jej terytorium naturalnych bogactw, a także zwiększenia potencjału gospodarczego rusowskich gleb i lasów. Badania zaczną się od ziem południowej Rusowii - czyli przede wszystkim krupijskich guberni: celebnowodzkiej, gizrojewskiej i kirkalskiej. Tereny te są potencjalnym miejscem występowania złóż ropy naftowej a także wód uzdrowiskowych. W planach jest także badanie guberni miełgrodzkiej i sławogrodzkiej pod kątem występowania rud żelaza oraz ogólnie Chardońszczyzny pod kątem gleb.

Pierwszym punktem współpracy jest przybycie przedstawicieli Cesarskiego Instytutu Badawczego do Chardonia. Na miejscu na niemieckich badaczy czeka już posiłek i zakwaterowanie w budynkach należących do Cesarskiego Instytutu Badawczego oraz w okolicznych hotelach. Po szybkim omówieniu dalszych planów, badacze rusowscy wspólnie z niemieckimi wyruszą w głąb kraju na badania.

Obrazek
Budynek Carskiego Instytutu Geografii i Kartografii w Chardoniu
(-) Борис Адамович Замыцкий
Князь Смаргонский
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Friedrich von Baden »

Po wielu miesiącach badań i odkryć, wykonywanych przez wielki zespół złożony z carskich geografów, kartografów, geologów, a także ich niemieckich odpowiedników, dokonano kilku znaczących odkryć na terenie Rusowii.
W okolicach Taljati odkryto złoża Manganu.
Niedaleko Erwania znajdują się złoża miedzi. W Guberni Zaki odnaleziono niewielkie złoża złota. W Gruszewsku odnaleziono złoża cynku i ołowiu.
Niedaleko Smargońska znajdują się duże złoża gazu ziemnego. Powierzchowne badania wschodniego wybrzeża wskazują gubernie Zaki oraz Kirkali jako potencjale regiony występowania ropy naftowej. Na północy kraju ponadto kryją się prawdopodobnie spore ilości węgla kamiennego, ukryte pod ziemią.
W guberni Kazekowsk, odnaleźć można małe złoża żelaza.
W kolejnych dniach, tygodniach badania będą kontynuowane. Szczególnie badacze, naukowcy i odkrywcy chcieliby się skupić na wschodnim wybrzeżu i potencjalnych źródłach, złożach ropy naftowej.

Prosimy jednak przy okazji władze Rusowii o ewentualnie potwierdzenia naszych odkryć. Przy okazji byłoby bardzo miło, wręcz dobrze gdyby została nam dostarczona mapa fizyczna Rusowii. Wiemy, że na południu przy granicy w z Bizancjum, jest teren wyżynny, górzysty. następnie centrum kraju jest naprzemiennie porośnięta lasami, oraz gruntami ornymi. Co do rzeźby terenu, to poza południem górzysto, wyżynny, reszta kraju jest raczej wyżynno, nizinna. Prosilibyśmy jednak o ewentualnie sprostowanie, wyjaśnienie, odpowiedź. :)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Aleksandr Romadonow
Marszałek Wielki
Posty: 312
Rejestracja: 03 sie 2023, 14:21

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Aleksandr Romadonow »

Świetna robota!
Александр Николаевич Ромадонов

Великий Маршал Руссовского царства,
Посол Чрезвычайный и Полномочный Руссовского царства,
Великий Герольд Руссовского царства.


Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Friedrich von Baden »

Raport z badań ziem Rusowii

Wstęp
Niniejszy raport ma na celu przedstawienie wyników współpracy między Carskim Instytutem Geografii i Kartografii (CIGiK) a niemieckim Cesarskim Instytutem Badawczym (CIB) dotyczącej badań ziem Rusowii. Współpraca ta rozpoczęła się na początku 2023 roku i miała na celu zarówno odkrycie naturalnych surowców na terytorium Rusowii, jak i zbadanie potencjału gospodarczego rusowskich gleb oraz lasów.

Inicjatorem współpracy był Friedrich III, Großherzog von Baden, Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM, który zwrócił się z propozycją do Prezesa CIGiK, Borysa Zamyckiego. W odpowiedzi na tę propozycję, obie strony zgodziły się na nawiązanie partnerstwa, które miało obejmować zarówno pojedyncze projekty, jak i stałą współpracę.

Przebieg badań
Badania terenowe rozpoczęły się od południowej Rusowii, szczególnie koncentrując się na guberniach celebnowodzkiej, gizrojewskiej i kirkalskiej. Tereny te były wstępnie wytypowane jako potencjalne miejsca występowania złóż ropy naftowej oraz wód uzdrowiskowych. W ramach współpracy zorganizowano wspólną ekspedycję badawczą, która miała na celu potwierdzenie tych przypuszczeń.

Podczas badań terenowych, na terenie całego państwa, które trwały wiele miesięcy, dokonano kilku znaczących odkryć:
  1. W okolicach Taljati odkryto złoża manganu.
  2. W pobliżu Erwania zidentyfikowano złoża miedzi.
  3. W guberni Zaki znaleziono niewielkie złoża złota.
  4. W Gruszewsku odkryto złoża cynku i ołowiu.
  5. Niedaleko Smargońska zlokalizowano duże złoża gazu ziemnego.
  6. Na wschodnim wybrzeżu, w guberniach Zaki i Kirkali, potwierdzono potencjalne występowanie ropy naftowej.
  7. Na północy kraju, w guberni Kazekowsk, odnaleziono małe złoża żelaza.
Ponadto, badania wykazały, że gleby w rejonie Chardońska mają wysokie wartości rolnicze, co potwierdziło ich przydatność do uprawy zbóż oraz hodowli bydła, owiec, świń i koni. Prace prowadzone w południowej części kraju, szczególnie w guberniach smargońskiej i miełgorodzkiej, potwierdziły przypuszczenia co do występowania rud żelaza.

Wyniki i wnioski
Podsumowanie wyników badań
W wyniku przeprowadzonych badań odkryto liczne zasoby surowców naturalnych na terenie Rusowii, które mogą mieć znaczący wpływ na rozwój gospodarczy tego kraju. Odkrycia te obejmują złoża manganu, miedzi, złota, cynku, ołowiu, gazu ziemnego, ropy naftowej oraz żelaza. Dodatkowo, potwierdzono wysoką wartość rolniczą gleb w rejonie Chardońska.

Wpływ współpracy na relacje międzynarodowe
Współpraca między CIGiK a CIB była niezwykle owocna i pozytywnie wpłynęła na relacje między naszymi krajami. Dzięki wspólnym badaniom, obie strony zyskały nie tylko nowe informacje o surowcach naturalnych Rusowii, ale także umocniły więzi naukowe i gospodarcze. Wzajemne wsparcie i dzielenie się wiedzą przyczyniło się do lepszego zrozumienia geologii oraz gospodarki tego regionu Vaarlandu.

Korzyści gospodarcze
Odkryte surowce mogą przyczynić się do rozwoju przemysłu wydobywczego, metalurgicznego oraz rolniczego w Rusowii. Wzrost gospodarczy związany z eksploatacją tych zasobów może pozytywnie wpłynąć na wartość waluty Rusowii - rubla, który już teraz zyskuje na wartości. Dodatkowo, niemieckie firmy będą miały możliwość inwestowania w zakłady wydobywcze i przemysłowe na terenie Rusowii, co wzmocni gospodarki obu krajów.

Wnioski końcowe
Współpraca między CIGiK a CIB okazała się sukcesem zarówno na płaszczyźnie naukowej, jak i gospodarczej. Odkrycie i potwierdzenie zasobów naturalnych Rusowii otwiera nowe możliwości dla rozwoju tego regionu. Dzięki wzajemnemu wsparciu, oba kraje zyskały na wiedzy i doświadczeniu, co przyczyniło się do umocnienia relacji między nimi. Wspólne działania przyczyniły się do budowania pozytywnych wspomnień oraz zwiększenia stabilności ekonomicznej w regionie.

W przyszłości, dalsze badania i eksploracja surowców naturalnych będą kontynuowane, a współpraca między naszymi instytutami i krajami będzie się rozwijać, przynosząc korzyści dla obu stron.
Friedrich III. Großherzog von Baden
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Konstantyna Aleksiejewna
Jej Carska Mość
Posty: 112
Rejestracja: 05 wrz 2023, 15:33

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Konstantyna Aleksiejewna »

Bardzo świetna praca! Obyśmy z jej owoców wszyscy tylko skorzystali!
Obrazek
Obrazek
Божиею милостью Царица Руссовии, княгиня крупийская, хозяйка поместья Красинка
Awatar użytkownika
Aleksandr Fiodorowicz Kierienski
Posty: 109
Rejestracja: 13 sie 2023, 0:22

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Aleksandr Fiodorowicz Kierienski »

Doskonale wykonane badania i moje najszczersze gratulacje, panowie! :)

Mam taką propozycję, żeby Cesarstwo Niemieckie otworzyło swoje kolonie dla rusowskich przedsiębiorstw wydobywających surowce, tak jak my się otworzyliśmy na przedsiębiorstwa Cesarstwa Niemieckiego.

Co panowie sądzą o takiej propozycji z mojej strony?
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Friedrich von Baden »

Aleksandr Fiodorowicz Kierienski pisze: 18 lip 2024, 13:11 Doskonale wykonane badania i moje najszczersze gratulacje, panowie! :)

Mam taką propozycję, żeby Cesarstwo Niemieckie otworzyło swoje kolonie dla rusowskich przedsiębiorstw wydobywających surowce, tak jak my się otworzyliśmy na przedsiębiorstwa Cesarstwa Niemieckiego.

Co panowie sądzą o takiej propozycji z mojej strony?
Co prawda nasze kolonie istnieją w wymiarze narracyjnym, zatem prowadzi się tam jedynie narracje, jednak myślę, że spokojnie Rusowskie przedsiębiorstwa mogłyby także i tam podziałać. :)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Aleksandr Fiodorowicz Kierienski
Posty: 109
Rejestracja: 13 sie 2023, 0:22

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Aleksandr Fiodorowicz Kierienski »

Witam. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia, panie ambasadorze.
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Friedrich von Baden »

Aleksandr Fiodorowicz Kierienski pisze: 21 lip 2024, 12:54 Witam. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia, panie ambasadorze.
Technicznie nie jestem ambasadorem. Bo ambasadorzy są powoływani do konkretnych placówek. Ja zaś jestem posłem, reprezentuję Cesarstwo Niemieckie w wielu krajach. Wszystko to wynika z pewnej tradycji oraz pewnego naszego naśladownictwa MAW. Właśnie tam cesarz powoływał posłów, choć robił to także w konkretnym przypadku do konkretnego kraju. U nas cesarz to nieco zmienił i sprawił, że mogę reprezentować Niemcy, zawierać umowy, itp. oraz że jestem posłem. No ale to jedynie kwestia słówek, kwestia szczegółów, kwestia techniczna... :D ;)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Aleksandr Fiodorowicz Kierienski
Posty: 109
Rejestracja: 13 sie 2023, 0:22

Re: Badania ziem rusowskich

Post autor: Aleksandr Fiodorowicz Kierienski »

Dobrze wiedzieć XD

W razie czego, zawsze można zerwać umowę z CN ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Carski Instytut Geografii i Kartografii”