Ranking aktywności mikronacji 2024

Miejsce dyskusji mieszkańców.
Ignacy K
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2023, 20:48

Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Ignacy K »

Ranking aktywności na forach mikronacji zweryfikowanych przez Stempel.

01.01. - 31.01.2024
1. Kotlina Edelweiss - 1561
2. Federacja Nordacka - 1439
3. Palatynat Leocji - 1382
4. Księstwo Sarmacji - 805
5. Bastion Pollin - 430
6. Związek Winkulijski - 280
7. Cesarstwo Niemckie - 220
8. Królestwo Dreamlandu - 207
9. Królestwo Voxlandu - 198
10. Związek Kolektywistycznych Republik Rad - 158
11. Rzeczpospolita Obojga Narodów - 148
12. Królestwo Hawilandu - 147
13. Pustkowia Winków - 81
14. Królestwo Skarlandu - 80
15. Orbita Mikronacji - 78
16. Monarchia Austro-Węgierska - 64
17. Królestwo Lumerii - 61
18. Państwo Kościelne Rotria - 51
19. Cesarstwo Bizantyjskie - 38
20. Królestwo Fenocji - 37
21. Carstwo Rusowskie - 35
22. Ludowa Republika Magnifikatu - 6
Ignacy K
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2023, 20:48

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Ignacy K »

Ranking aktywności na forach mikronacji zweryfikowanych przez Stempel.

01.02. - 14.02.2024
1. Księstwo Sarmacji - 656
2. Kotlina Edelweiss - 485
3. Palatynat Leocji - 271
4. Związek Winkulijski - 241
5. Bastion Pollin - 218
6. Cesarstwo Niemckie - 203
7. Królestwo Voxlandu - 185
8. Federacja Nordacka - 172
9. Cesarstwo Bizantyjskie - 153
10. Królestwo Skarlandu - 125
11. Związek Kolektywistycznych Republik Rad - 74
12. Królestwo Dreamlandu - 73
13. Pustkowia Winków - 50
14. Rzeczpospolita Obojga Narodów - 46
15. Królestwo Hawilandu - 45
16. Orbita Mikronacji - 39
17. Królestwo Lumerii - 31
18. Carstwo Rusowskie - 25
19. Monarchia Austro-Węgierska - 23
20. Królestwo Fenocji - 21
21. Państwo Kościelne Rotria - 12
22. Ludowa Republika Magnifikatu - 8
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Friedrich von Baden »

To i tak chyba cud, że Rusowia jest w TOP20 aktywnych państw. Oj słabo słabo... Poważny kryzys...
To co jest dla mnie smutne i trochę przykre, to że praktycznie żadne mikropaństwo, żadna mikronacja, nawiązująca swoim klimatem do Rosji, Rusi, państwa o klimacie wschodnim itp. nie przeżyło na dłuższą metę. Można by się sprzeczać i powiedzieć, że Brodria jest przykładem takiego państwa. Jednak Brodria na przestrzeni czasów przeszła przez każdy możliwy system polityczny, była monarchią, była republiką, federacją itd. Obecnie Brodria przestała istnieć, ale są państwa nawiązujące do Brodrii i wyrosłe na jej gruzach. Mamy Nan Di, mamy Nową Ordę, choć akurat te państwa raczej nawiązują do wschodnich, oraz azjatyckich klimatów, a nie do rusi, czy rosji. Istnieje co prawda Brodryjska Kolektywistyczna Republika Rad, wchodząca w skład ZKRR, ale to jednak nie ta sama Brodria. Zaś co do samego państwa, to ZKRR troszkę nawiązuje do klimatów Rosji, ale bardziej tych związanych z ZSRR.
Wracając do głównej myśli; żadna mikronacja nawiązująca do Rosji, lub Rusi, nie przeszła próby czasu, nie przetrwała zbyt długo. W sierpniu Rusowia pojawiła się, dołączyła do ISM. Był to także okres totalnego upadku "prawosławnego" Bizancjum, oraz Carstwa Brodrii. Minęło pół roku i Brodrii już nie ma, Rusowia jest w kryzysie, zaś Bizancjum odżyło. Zastanawiam się, czy przypadkiem takie rozważania o żywotności mikronacji nawiązujących do Rusi, czy Rosji, to nie nadają się na temat wykładu, albo studiów na Mikronacyjnych uniwersytetach. Pamiętam kiedyś, około roku 2022, do Cesarstwa Niemieckiego, przybył rosyjski poseł, albo Car. Zaproponował nam współpracę itd. Początkowo wiadomo, byliśmy lekko sceptyczni, ale w miarę mijania dni, sprawa sie rozwijała, zobaczyliśmy, że to darmowe forum Rosyjskiego Caratu było w miarę dobrze zrobione, byli obywatele. Zatem dołączyliśmy do zabawy, nawet wysłaliśmy nasze niemieckie wojsko dla stłumienia wojny domowej jaka wtedy działa się pomiędzy narracyjnymi czerwonymi, a mikronacyjnymi białymi. Jednak po czasie na forum udzielał się tylko nasz król Saksonii, oraz Wielki Książę, głównodowodzący wojsk Rosyjskich. Który nota bene po czasie również znikł. I tak dobiegła końca historia tamtego państwa. Podobnie z resztą było z innymi państwami nawiązującymi do Rosji. I szczerze teraz patrząc na Rusowię, jej stan, jej kryzys, to widzę ten sam schemat, ten sam kryzys, to samo błędne koło. A bardzo mi szkoda, bo Rusowia, to państwo, które sie jednak wyróżniło, bo jednak ma forum nie na stronie darmowefora.pl. Do tego ma jakieś własne symbole, ma mapę, ma nazwy, miało też kilku aktywnych ludzi, chciało współpracować i angażować się na kontynencie. Nie opierało się jedynie na Niemczech czy innej jednej mikronacji, ale szczerze chciało się zintegrować i być częścią tej wspólnoty tego kontynentu. W Lidze Vaarlandu, gra Rusowski trener. Rusowia miała być naszym kluczowym partnerem na kontynencie. Gdyby nie zniknięcie Cara, oraz reszty obywateli, jednak głownie Cara, to w styczniu odbyłaby się konferencja, albo Zjazd Vaarlandu. Ale wasz kryzys doprowadził do tego, że się ona nie odbyła. A szkoda. No ale nie było sensu jej robić, skoro główny zainteresowany by nie przybył. Teraz mam takie myśli i chęci, że chciałbym pomóc Rusowii, ale po pierwsze w Niemczech ma się odbyć mundial i teraz w okresie luty-kwiecień, to będzie moje główne zadanie, zmartwienie, oraz oczko w głowie. Także jeśli już, to dopiero na wiosnę mogę pomóc. Poza tym warunkiem pomocy byłoby to, że ktoś z Rusowii by sie udzielał. I ja wiem, że jest Pan Borys Zamycki. No ale nie jednym Bojarem żyje Rusowia. Dobrze jakby Car wrócił. Dobrze jakby inni obywatele wrócili. Ja wtedy oferuję pełne niemieckie wsparcie, zrobimy te narracje, zaczniemy wydobywać tu ropę, zrobimy drogi, podróże, zakłady przemysłowe itd. Ale Rusowia musi coś od siebie dać. Jeśli Rusowia na wiosnę sie nie obudzi, nie dostanie kopa, nie odżyje, to sam nie będę ratować, nie mojego projektu. Udzielam się w Niemczech, działam także jako niemiecki dyplomata i pomagam innym państwom udzielając sie na forach, do tego na wiosnę może przeniosę się jeszcze na inny kontynent i podziałam w innym państwie jako obywatel, dlatego nic na siłę. Ale jeśli Rusowia upadnie, to ja nie wiem czy my na Vaarlandzie kiedykolwiek odzyskamy zaufanie do takich projektów... :| :(
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Borys Zamycki
Duma Bojarska
Posty: 99
Rejestracja: 05 sie 2023, 8:24

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Borys Zamycki »

Nie jest sztuką być wśród top 20 państw w sytuacji, gdy tych państw mamy 22.

Mogę się mylić, ale osobiście nie doszukiwałbym się jakiegoś szczególnego związku przyczynowo-skutkowego między rosyjskim klimatem a prawdopodobieństwem upadku/wygaśnięcia danej mikronacji. Z każdą mikronacją, niezależnie od klimatu, jest trochę jak z firmą: łatwo ją założyć, trudno znaleźć ludzi, a prawdziwą sztuką jest utrzymać ją przy życiu przez rok - zwłaszcza pierwszy rok istnienia.

Ze swojej strony deklaruję chęć działania, czego dowodem są moje wypowiedzi na tym forum i fakt, że niejako reprezentuję Rusowię jako trener drużyny i uczestnik konferencji w Karlsruhe. Siłą jednak nie mogę tu sprowadzić innych obywateli rusowskich. Apeluję do Jego Carskiej Mości i każdego obywatela Rusowii o powrót. Nie wierzę, że Jego Carska Mość nie zagląda przynajmniej raz na jakiś czas na to forum.
(-) Борис Адамович Замыцкий
Князь Смаргонский
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Friedrich von Baden »

Widzę, że car ostatni raz aktywny na forum był 24 stycznia 2024.
Niedługo minie miesiąc od tego jak wszedł. Jednak co ważniejsze ostatni post car napisał 9 grudnia. Zatem de facto jest już nieaktywny 2 miesiące.

Co do rych moich rozważań, to są to jedynie przypuszczenia, moje obserwacje. Po prostu Monarchia Austro-węgierska węgierska powstała w 2005 roku. Jest to mikronacja odwołująca się do historii, do realnego państwa MAW. Co prawda mieli po drodze kryzys i przestali przez kilka lat istnieć, ale po czasie wrócili i de facto nadal istnieją choć też mają kryzys i też są nieaktywni. Jednak ich staż, na te wiosnę wyniesie 19 lat. My w Cesarstwie Niemieckim istniejemy od około 2020 roku. Na dobre nasza aktywność rozkręciła się w 2022 roku wraz z moim dołączeniem. I obecnie na wiosnę będziemy mogli świętować 4 lecie istnienia. Zaś Rusowia istnieje od sierpnia 2023. Ma już pół roku, z czego 2 miesiące to czas kryzysu, małej aktywności, praktycznego braku aktywności obywateli. Rusowia podobnie do innych poprzednich państw nawiązujących klimatem do państwa rosyjskiego, ruskiego, itp., po czasie dobrej aktywności również nie przetrwała zbytnio. Nie wiem czy poprzednie carstwa rosyjskie, były projektami z większym stażem, ale każdy po czasie i to często krótszym niż rok upadały. I to jest kwestia braku samozaparcia carów. Bo przecież gdyby nie mój Cesarz Niemiecki, to mógłby mnie nie pozyskać w tym 2021/2022. Wtedy historia potoczyłaby się inaczej. A Niemcy mogłyby teraz być w poważnym kryzysie. Ale Cesarz działał aktywnie na rzecz pozyskania nowych obywateli i zatrzymania obecnych. A tutaj w Rusowii, car znika i w 2 miesiące państwo de facto jest kryzysie i praktycznie przestaje istnieć jak należy. To tylko teoria, ale jakoś tak jest z tymi rusko/rosyjskimi klimatycznymi państwami. Zgadzam się z Panem i popieram w apelach. Dołączam się do tego apelu i liczę na powrót cara.
Ale może trzebaby też poszukać nowych obywateli na własną rękę i po de facto 3 miesiącach nieaktywności car, zrobić coś w celu opróżnienia tronu, wybrania nowego cara spośród nowych obywateli i uratowanie rusowii, bo może same czekanie nic nie zmieni.
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Ignacy K
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2023, 20:48

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Ignacy K »

Ranking aktywności na forach mikronacji zweryfikowanych przez Stempel.

I KWARTAŁ 2024
1. Księstwo Sarmacji 4394
2. Kotlina Edelweiss 4183
3. Palatynat Leocji 1951
4. Federacja Nordacka 1900
5. Bastion Pollin 1298
6. Cesarstwo Niemieckie 987
7. Królestwo Voxlandu 802
8. Związek Winkulijski 704
9. Królestwo Skarlandu 596
10. Rzeczpospolita Obojga Narodów 520
11. Cesarstwo Bizantyjskie 516
12. Związek Kolektywistycznych Republik Rad 342
13. Królestwo Dreamlandu 332
14. Królestwo Hawilandu 234
15. Królestwo Lumerii 223
16. Monarchia Austro-Węgierska 209
17. Orbita Mikronacji 201
18. Pustkowia Winków 156
19. Carstwo Rusowskie 103
20. Królestwo Fenocji 76
21. Państwo Kościelne Rotria 67
22. Ludowa Republika Magnifikatu 17
Ignacy K
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2023, 20:48

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Ignacy K »

Liczba zweryfikowanych paszportów

1. Sarmacja: 138
2. Leocja: 112
3. Rzeczpospolita Obojga Narodów: 60
4. Nordata: 56
5. Edelweiss: 54
6. Austro-Węgry: 50
7. Lumeria: 46
8. Skarland: 42
9. Rotria: 41
9. Voxland: 41
11. Dreamland: 37
11. Winkulia: 37
13. UNP: 36
14. Bastion Pollin: 33
15. Niemcy: 28
16. Orbita: 23
17. Osiek: 22
18. ZKRR: 21
19. Winkowie: 15
20. Fenocja: 14
21. Bizancjum: 13
22. Rusowia: 12
23. Hirschbergia i Weerland: 9
24. Magnifikat: 8
25. Hawiland: 7
26. Krakozja: 1
Ignacy K
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2023, 20:48

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Ignacy K »

Ranking aktywności użytkowników forum od 1 stycznia do 31 marca 2024

1. Friedrich von Baden 39
2. Borys Zamycki 17
3. Kajetan Sikorski 16
4. Helwetyk 14
5. Aleksiej Romanow 8
6. Ignacy K 4
7. Norbert de Catalan 3
8. Sheldon Anszlus Lovelace 1
8. Robert Drenin 1
Ignacy K
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2023, 20:48

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Ignacy K »

Na 26 zarejestrowanych, 9 użytkowników napisało co najmniej jeden post.
Ignacy K
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2023, 20:48

Re: Ranking aktywności mikronacji 2024

Post autor: Ignacy K »

Ranking aktywności na forach mikronacji zweryfikowanych przez Stempel.


KWIECIEŃ 2024
1. Księstwo Sarmacji 987
2. Monarchia Austro-Węgierska 733
3. Kotlina Edelweiss 543
4. Bastion Pollin 356
5. Rzeczpospolita Obojga Narodów 333
6. Palatynat Leocji 223
7. Cesarstwo Niemieckie 218
7. Królestwo Voxlandu 218
9. Federacja Nordacka 208
10. Królestwo Skarlandu 183
11. Królestwo Lumerii 141
12. Związek Winkulijski 128
13. Cesarstwo Bizantyjskie 108
14. Związek Kolektywistycznych Republik Rad 104
15. Królestwo Dreamlandu 52
16. Królestwo Hawilandu 46
17. Orbita Mikronacji 44
18. Carstwo Rusowskie 31
19. Królestwo Fenocji 22
20. Ludowa Republika Magnifikatu 13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Restauracja "Katiusza"”