Poczekalnia

Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Poczekalnia

Post autor: Friedrich von Baden »

De facto znalazłem ciekawą rzecz w Prawie Rusowii. Car jest funkcją, urzędem kadencyjnym. "Kadencja obecnie panującego Cara Rusowii zakończy się w myśl przepisów niniejszego Zwodu Praw Carstwa Rusowskiego, to jest półtora roku (18 miesięcy) po jego koronacji, jaka miała miejsce 8 sierpnia 2023 roku."
Jest zatem nadzieja, że nawet jeśli car by sie nie pojawił, to po odpowiednim czasie może zostać wybrany nowy. Tylko przydaliby się aktywni bojarzy... :| ;)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Aleksiej Romanow
Duma Bojarska
Posty: 230
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:09

Re: Poczekalnia

Post autor: Aleksiej Romanow »

Wasza Książęca Mość
to nie najlepiej pachnie
Aleksiej Romanow
Wielki Książę
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Poczekalnia

Post autor: Friedrich von Baden »

Aleksiej Romanow pisze: 02 mar 2024, 19:05 Wasza Książęca Mość
to nie najlepiej pachnie
Ja tylko stwierdzam, że takie jest prawo. Jeśli Car nie wróci, to któryś z Bojarów i tak będzie musiał przejąć jego koronę i tron, inaczej państwo upadnie i to będzie koniec tej mikronacji. No a trochę by było szkoda tego...
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Aleksiej Romanow
Duma Bojarska
Posty: 230
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:09

Re: Poczekalnia

Post autor: Aleksiej Romanow »

Do poczekalni przybył Wielki Książę Aleksiej w raz z grupą wyższych oficerów, chciał pilnie rozmawiac z Carem
Aleksiej Romanow
Wielki Książę
Awatar użytkownika
Aleksiej Romanow
Duma Bojarska
Posty: 230
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:09

Re: Poczekalnia

Post autor: Aleksiej Romanow »

i nadal nic
Aleksiej Romanow
Wielki Książę
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Poczekalnia

Post autor: Friedrich von Baden »

Aleksiej Romanow pisze: 22 kwie 2024, 20:48 i nadal nic
Może to już czas pomyśleć o zmianie władzy. Ewentualnie rozważyć zakończenie tego projektu, tej mikronacji. Zdaje się, że każdy z obywateli był też obywatelem gdzieś indziej. Ten projekt chyba nie wypalił, ludzie się ulotnili i nic z tego nie wynika, państwo przestało de facto istnieć. Jedynie ja jeszcze publikuję posty aby sobie dorabiać...
To nie ma sensu, jeśli nie na Cara, nie ma obywateli i każdy czeka, nawet nie wiem na co. Nie ma czasu to nie ma. Weźmy się z tym pogódźmy, że jakoś nie umieją ludzie w Polsce robić mikronacji nawiązujących do wschodu, do Rusi, czy Rosji. Zapraszam, do Cesarstwa Niemieckiego, tam się jeszcze jakoś trzymamy i jesteśmy dumną chluba mikronacji nawiązujących do niemieckiej kultury. Jedynie Edelweiss jest od nas lepsze, ludniejsze, bardziej aktywne, ciekawsze. MAW niby istnieje, ale w praktyce jest takim duchem jak wy. Więc może czas już się zamknąć, zarchiwizować forum, dla potomnych.
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Aleksiej Romanow
Duma Bojarska
Posty: 230
Rejestracja: 12 sie 2023, 15:09

Re: Poczekalnia

Post autor: Aleksiej Romanow »

Mnie żadne inne państwo oprócz Rosji carskiej nie bawi.
Pewnie musze wrócić do swojego dawnego państwa.
ale samemu trudno się działa
Aleksiej Romanow
Wielki Książę
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2023, 22:54

Re: Poczekalnia

Post autor: Robert Drenin »

Friedrich von Baden pisze: 24 kwie 2024, 14:02
Aleksiej Romanow pisze: 22 kwie 2024, 20:48 i nadal nic
Weźmy się z tym pogódźmy, że jakoś nie umieją ludzie w Polsce robić mikronacji nawiązujących do wschodu, do Rusi, czy Rosji.
Co prawda, wiem że ZKRR miewa czasem zastoje i realiozy, gdzie kilka miesięcy możemy być nie za aktywni specjalnie, ale jednak mimo wszystko nawiązywanie do Związku Radzieckiego wciąż idzie nam już od 28 stycznia 2021 roku i udaje nam się co jakiś czas powracać na dłużej. :)
Aleksiej Romanow pisze: 26 kwie 2024, 15:43 Mnie żadne inne państwo oprócz Rosji carskiej nie bawi.
Pewnie musze wrócić do swojego dawnego państwa.
ale samemu trudno się działa
Na Nordacie było jeszcze Wielkie Księstwo Iżniewskie, gdzie kulturalnie miało w jakiś sposób nawiązywać do Brodrii, która nawiązywała do Carskiej Rosji, ale coś się stało i zniknęła Głowa Państwa.

PS: Fakt, akurat samemu baardzo trudno jest działać, bo to jednak człowiek szybciej się wypala. Ale niejako stąd powstała idea Bastionu Pollinu, gdzie ludzie z Bastionu swobodnie mieliby pomiędzy państwami pisać oraz rozmawiać, co może niejako wesprzeć działanie państwa, pomimo braku obywateli.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Prezydent Republiki Ludowej Szczęścia
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2023, 17:24
Lokalizacja: Cesarstwo Niemieckie
Kontakt:

Re: Poczekalnia

Post autor: Friedrich von Baden »

Aleksiej Romanow pisze: 26 kwie 2024, 15:43 Mnie żadne inne państwo oprócz Rosji carskiej nie bawi.
Pewnie musze wrócić do swojego dawnego państwa.
ale samemu trudno się działa
Nie radzę opuszczać tego i uciekać na jakieś darmowe forum i robić państwa od podstaw. Tutaj macie już grafiki, macie podstawy prawne, macie państwo w miarę uznane na naszym kontynencie. Jedyne czego potrzeba to aby coś tu pisać. Są jacyś goście z zagranicy, jest Pan Ignacy K, który co miesiąc prezentuje statystyki, oraz czasem zadaje różne pytania, lub tez chwali się swymi pracami, projektami, pomysłami. Ja też w miarę jestem aktywny i skupiam się na godnym reprezentowaniu Cesarstwa Niemieckiego, teraz np. poprzez dzielenie się informacjami o mundialu, który odbywa się w naszej mikronacji.
Zatem, jeśli naprawdę działa Pan tylko tutaj, inne państwa Was nie interesują, nie jesteście jeszcze gdzieś obywatelem, nawet pod innymi personaliami, to polecam podziałać tutaj. Będzie lepiej, łatwiej i taniej.

Co do wypowiedzi Herr @Roberta Drenina, to zgadzam się z Wami. :)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2023, 22:54

Re: Poczekalnia

Post autor: Robert Drenin »

Może moja propozycja byłaby zbyt radykalna, ale jeżeli nie ma głowy państwa, to może spróbowalibyście powołać jakąś Radę Tymczasową, czy po prostu osobę wypełniającą obowiązki Cara, ale gdy ten wróci, to rozwiązanie Rady/zakończenie panowania osoby p. o. Cara.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Prezydent Republiki Ludowej Szczęścia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gabinet Jej Carskiej Wysokości”